Jak na údržbu Zdravé lahve®?

Především je nutné zdůraznit, že správnou údržbou zajistíte dlouhodobou životnost vaší nápojové lahve. Lahev není bezúdržbová a je třeba ji po použití běžně umýt či používat myčku anebo vyvařit a nechat proschnout (nejlépe všechny části lahve odděleně). My, zaměstnanci firmy R&B Mědílek, naše nápojové lahve běžně používáme a neustále prověřujeme jejich kvalitu. Máme tedy osobní zkušenosti s jejich používáním a údržbou.

Postup při údržbě lahví:

Díky velkému plnícímu otvoru ve většině případů stačí lahev vypláchnout teplou pitnou vodou, včetně víčka a zátky. V případě většího znečištění lahev i komplet víčko mechanicky očistěte běžnými čisticími prostředky. Doporučujeme použití kartáčku na lahve (zn. Babydream v síti drogerií Rossmann), který je zakončen měkkou houbičkou a doplněn o druhý menší kartáček vhodným především pro čištění komponentů (např. zátky). Po umytí skladujte lahve vždy vysušené a otevřené!

Zdravé lahve lze opakovaně mýt v myčce.

Pouze Zdravé lahve jsou díky výborné kvalitě použitého materiálu vhodné i pro vyvařování ve vodě o teplotě 100°C (podobně jako kojenecké lahve). Dosáhnete tak nejvyššího stupně ochrany a péče o lahev a zbavíte se všech případných nečistot.